فرض کنید سازمان شما عملکردی بالاتر از امروز دارد، عملکرد بالاتر به چه معناست و چگونه آن را محقق می‌کنید؟

ما چطور به شما کمک می‌کنیم؟

همرو چه کاری انجام می‌دهد؟

باور ما در همرو به فراتر رفتن از اکنون است. 

ما در تمام خدماتی که ارائه می‌دهیم تلاش می‌کنیم تا به مشتریانمان کمک کنیم مرزهای دید و تفکر خود را گسترش دهند و فرصت‌های جدید را لمس و کشف کنند.

همرو شکل گرفته از مجموعه‌ی متخصصان توسعه سازمانی، منابع انسانی، روانشناسی و آموزش است که هرکدام سوابق متنوعی در فعالیت‌های حوزه توسعه سازمانی دارند. ما با تمرکز بر جنبه‌ی انسانی کسب و کارها و ایجاد تغییر در رفتار و سطح تعاملات،سطح اثرگذاری مدیران، کارکنان و تیم‌ها را ارتقاء می‌دهیم. اقدامات ما در هر سازمان منجر به شکل‌گیری یا بازآفرینی ساختار کار، ارتقاء عملکرد اعضا، شکل‌گیری فرهنگ متناسب با اهداف، چابکی کسب و کار و در نهایت توسعه سازمان در جهت اهدافش می‌شود.

رویکردهایی که در همکاری با سازمان‌ها به‌کار می‌گیریم کمک می‌کند تا مشارکت اعضای سازمان در جهت ایجاد تغییر به حداکثر برسد، افراد نقش و اثرگذاری خود را درک کنند و همزمان که فعالیت‌های روزمره خود را پیش می‌برند در جهت ایجاد تغییر اقدام کنند.

چه چیزی ما را متمایز می‌کند؟

  • توجه به ویژگی‌های خاص هر سازمان به عنوان یک موجود زنده.

  • نگاه کل‌نگرانه به مسائل و سنجش اثربخشی اقدامات.
  • طراحی راه‌کار براساس آنچه نیاز است و باید اتفاق بیافتد.
  • تسهیل‌گری برای ایجاد تغییر با استفاده از عملی کردن راه‌کارها به شیوه‌های نوآورانه.

  • طراحی راه‌کارهای متناست با ریتم و اولویت‌های کسب و کار.
  • تمرکز بر توسعه‌ی تیم‌های داخلی هر سازمان و تلاش برای ارتقاء آنها به سطح بالاتر.

  • استفاده از شیوه‌های افزایش مشارکت و پذیرش برای اجرای هر راه‌کار.
  • همکاری با شبکه‌ای از مشاوران و متخصصان در کشورهای دیگر.

فلسفه‌ی همرو

نتیجه‌گرایی

ما آگاهیم که در حوزه‌ی مشاوره می‌توان حرف‌های خوب زد و نتیجه نگرفت.اما از ابتدای پروژه‌ها تلاش می‌کنیم تا نتایج مورد انتظار را شفاف کنیم و تعهدمان به خودمان و مشتریانمان این است که در اجرای راه‌کارها تا حصول نتیجه‌ی ملموس کنار آنها بایستیم و صرفا به مباحث تئوری بسنده نکنیم.

عبور از خود

در پروژه‌ها، اقدامات و تعاملات موضوع ما نیستیم بلکه شما هستید. معیار موفقیت ما آنچه که ما به‌دست می‌آوریم نیست بلکه آنچه است که باعث موفقیت شما می‌شود. در هر پروژه ما تلاش می‌کنیم تا معیارهای موفقیت مخاطبان اصلی‌مان را شناسایی کنیم و در جهت تحقق آنها قدم برداریم.

هم‌آفرینی

ما باور داریم که نتایجی که در تعامل با مشتریان خلق می‌کنیم تجربه‌ی مشارکتی است. ما عقیده نداریم که همه‌چیزدان هستیم و می‌توانیم تمام مسائل را حل کنیم اما باور داریم که حل مسائل با گفتگو و مشارکتی که بین ما و مشتریانمان شکل می‌گیرد اتفاق می‌افتد. هم‌آفرینی به معنای خلق مشترک است و حل مسائل سازمانی به این رویکرد نیاز مبرم دارد.

جستجوی ارزشمندی‌ها

ما به کسب و کارها به‌عنوان مجموعه‌ای از مشکلات نگاه نمی‌کنیم بلکه آگاهیم که هر کسب و کاری نکات ارزشمندی دارد که آن را از گذشته تا امروز توسعه داده است. ما در پروژه‌ها تاکید زیادی برشناسایی نیروهای زندگی بخش سازمان‌ها داریم و تلاش می‌کنیم در طراحی مسیر تغییر کسب و کارها به‌تمام مواردی که در آن سازمان ارزشمند است توجه کنیم و این ویژگی‌ها را در مسیر تازه به‌کار بگیریم.

“بزرگ‌ترین تغییرات از گفتگوی چندنفر نسبت به موضوعی که درباره آن دغدغه دارند آغاز می‌شود.”

مارگارت ویتلی
تماس با ما