Skip to main content

توسعه هیئت مدیره

طبق مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۷ (منتشر شده در ژورنال Business Finance and Accounting) نشان می‌دهد ساختار قوی حاکمیتی که شامل تعداد اعضا، میزان استقلال، تجربه‌های عملی و تحصیلی، کمیته‌ها و نحوه جبران خدمات می‌شود رابطه مستقیمی با افزایش و تثبیت سود‌آوری دارد.

توسعه هیئت مدیره

توسعه هیئت مدیره

ما در شرکت همرو بیش از ۷۰۰ مصاحبه با مدیران ارشد، میانی و افراد تصمیم‌ساز در شرکت‌ها به منظور شناسایی چالش‌ها و فرصت‌های توسعه سازمانی انجام داده‌ایم. نتایج بررسی‌های ما نشان می‌دهد که خلاء رویکردهای استراتژیک، کلان‌نگری و اخذ تصمیمات مبتنی بر شواهد مطالعاتی چالش اصلی سازمان‌ها از دید اعضای آن است.
همینطور مطالعات ما بر روی سازمانهای متوسط و کوچک نشان می دهد، یکی از دغدغه‌های اصلی‌ مدیران عامل ارتباط آسان با هیئت مدیره و شیوه تصمیم‌گیری آنها بوده است.
بررسی دستور و صورت جلسات هیئت مدیره‌ها در شرکت‌های مخاطب ما نشان می‌دهد که بیشتر جلسات به ارائه گزارش‌های ساخته شده درباره وضعیت فعلی شرکت بوده و باقی موارد به گفتگو درباره شرایط خاصی که ممکن است شرکت تجربه کند سپری می‌شود.

همرو در ۲ بخش ارزیابی هیئت مدیره و توسعه هیئت مدیره به سازمانها در افزایش بهره‌وری ساختار حاکمیتی کمک می‌کند.

رهبری

این دوره شامل اصول منتورینگ، حل مسئله پیچیده، شیوه‌ی خلق آینده کسب‌وکار، ایجاد همسویی و همگرایی در سازمان و ساخت فرهنگ سازمانی است. 

توسعه هیئت مدیره

این دوره شامل مهارتهای مورد نیاز هیئت‌مدیره، هیئت‌مدیره و مدیریت بحران در سازمان‌ها، تخلفات در سازمان‌ها و نقش هیئت‌مدیره است. 

ترکیب و پویایی هیئت مدیره

این دوره شامل نحوه چیدمان اعضای هیئت‌مدیره، نحوه تحلیل فعالیتهای مدیرعامل و صورتهای مالی، خط قرمزهای هیئت‌مدیره و مدیریت تقابلهای احتمالی میان مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره است. 

اصول هیئت مدیره

مهترین نکات این دوره شامل آشنایی با وظایف هیئت مدیره، نکات مرتبط با کارآیی هیئت مدیره، روش برگزاری جلسات  و رابطه هیئت مدیره و استراتژی سازمان است.

آیا میخواهید از آخرین اخبار همرو مطلع شوید؟

Close Menu

شرکت توسعه سازمانی همرو

به این پرسش‌ها فکر کنید:
– چگونه نسل بعدی مدیران در سازمان خود را شناسایی می‌کنید و ارتقاء می‌دهید؟
– چگونه نقش رهبری را در سازمان گسترش می‌دهید؟
– چگونه مشارکت افراد را بالا می‌برید و آنها را در جهت طراحی راه‌کار همراه می‌کنید؟
– چگونه تجربه اعضای سازمان و مشتریان خود را می‌سنجید و تغییرات نوآورانه ایجاد می‌کنید؟

 

با ما در ارتباط باشید

آدرس: تهران- خ ولیعصر- بالاتر از میدان ونک- کوچه خلیل‌زاده- پلاک ۲۸

تلفن: ۸۷۶۳۴۸۵۴-۰۲۱
ایمیل: hi@hamro.org